Rewolucja drukarska

Rewolucja drukarska Image

Rewolucja drukarska

Rewolucja drukarska (1490 – 1500 n.e.)

Wynalazek Gutenberga doprowadził do istnej rewolucji w drukowaniu. Pod koniec XV wieku naszej ery, drukowanie rozpowszechniło się w większości krajów Europy. Wyprodukowano ponad 20 milionów książek. Od tej pory książki były ogólnie dostępne na całym Starym Kontynencie. Drukowanie nie było drogie i dlatego czytanie stało się dostępne dla mas – nawet dla ludzi, którzy nie byli zamożni. Dzięki rozwijającej się edukacji i łatwiejszemu dostępowi do książek coraz więcej osób potrafiło czytać. Okres ten, zbiegł się z czasem odkrywania nowych szlaków morskich i dlatego wkrótce drukowano na całym świecie.

Pierwsza książka w Ameryce (1639 – 1640 n.e.)

Odkąd Krzysztof Kolumb „prawie” odkrył Amerykę zaczęła się masowa migracja Anglików (i innych nacji) do Nowego Świata. Purytanie przybyli do Ameryki z pierwszą prasą drukarską, przywiezioną tam specjalnie po to, żeby wydrukować pierwszą książkę w Ameryce – „Bay Psalm Book”.

Narodziny taniej książki (1832 – 1860 n.e.)

Z nastaniem XIX wieku książki stały się naprawdę dostępne dla mas. Nawet ubodzy pracownicy fabryk mogli sobie pozwolić na luksus zwany książka. Każdy mógł kupić książkę za jednego pensa lub centa. W tamtych czasach zaczęto tworzyć pierwsze klub książki, w których wymieniano się przeczytanymi egzemplarzami. „Powieść za pensa” i „Powieść za centa” to prekursorzy obecnych tanich książek.

Author | victoria Comments | Możliwość komentowania Rewolucja drukarska została wyłączona Date | październik 2, 2018

categories & tags

lovebond-lite