Najsłynniejsze książkowe romanse

Najsłynniejsze książkowe romanse Image

Najsłynniejsze książkowe romanse

Każda kobieta (i wielu meżczyzn) lubi dobry książkowy romans. Pomaga w chwilach, kiedy właśnie zostawił nas chłopak lub mąż, po wielu latach małżeństwa, nie daje nam wystarczającej ilości pocałunków i czułości.

UWAGA! Poniższe teksty mogą zawierać spoiler.

William Shakespeare “Romeo i Julia” (1597)

Nie sposób zacząć listy o najsłynniejszych książkowych romansach bez wspomnienia o dramacie Szekspira pod tytułem “Romeo i Julia”. Dzieje tragicznych kochanków większość osób zna, chociażby ze słyszenia albo z filmu z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Romeo Montecchi i Julia Capuleti stali się symbolem wielkiej miłości. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich lubiących dramaty i tragedie.

Emily Brontë “Wichrowe Wzgórza” (1847)

Jedyna książka młodej angielskiej autorki. Początkowo bardzo krytykowana i zignorowana. Obecnie klasyka gatunku, jedna z najsłynniejszych historii miłosnych kiedykolwiek napisanych. Opowieść o losach próżnej Catherine i dzikiego Heathcliffa porywa i rozpala w sercu żar a zarazem tęsknotę. Żar uczucia tych dwojga, bo kochają się na zabój i tęsknotę, ponieważ o takiej wielkiej (niekoniecznie tak tragicznej) miłości marzy każda kobieta.

Lew Tołstoj “Anna Karenina” (1877)

Magazyn “Times” opisał tę książkę jako “najwspanialsza powieść, jaką napisano”. “Anna Karenina to dzieło życia Tołstoja. Akcja osadzona w XIX wieku w Rosji. Anna zakochuje się we Wrońskim tak bardzo, że jest gotowa porzucić męża i zostać wykluczona z rosyjskich elit. Przeplata się tutaj wiele wątków, równie ciekawych. Chociaż książka jest gruba i nieporęczna warto po nią sięgnąć. W ostateczności pozostaje mnóstwo adaptacji filmowych do obejrzenia.

Wydawać by się mogło, że wraz z końcem XIX wieku romantyczne powieść podupadły. Nic bardziej mylnego. Obecnie również pisane są wspaniałe romanse, które przyprawiają o szybsze bicie serca.

Osobom żądnym rumieńców i podniet polecam autorki Nora Roberts, Danielle Steele oraz autora Nicholasa Sparksa.

Author | victoria Comments | Możliwość komentowania Najsłynniejsze książkowe romanse została wyłączona Date | lipiec 24, 2018

categories & tags

lovebond-lite