Mistrz grozy

Mistrz grozy Image

Mistrz grozy

Na świecie istnieją osoby, które bardzo lubią się bać. Dlatego właśnie oglądają horrory i thrillery, żeby poczuć dreszczyk emocji. Jeszcze lepiej jest czytać straszne książki, ponieważ wtedy ów dreszczyk jest subtelniejszy a jednak trwa dłużej i trzyma mocniej. W sam raz na bezsenne noce.

Stephen King

Nie sposób nie znać tego autora. Jeden z najbardziej znanych pisarzy literatury grozy na świecie. Urodą nie grzeszy, ale spod jego pióra wychodzą książki, które same się czytają.

Stephen urodził się 21 września 1947 roku w Stanach Zjednoczonych. Jego ojciec opuścił rodzinę, kiedy King był dzieckiem. Młodzieniec za namową matki zaczął pisać. Studiował anglistykę. Rok po studiach ożenił się i ma troje dzieci. Dwaj synowie są pisarzami, jak ojciec. Córka jest duchowną.

W książce Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika Stephen King przyznaje, że przez 10 lat borykał się z alkoholizmem, jednak wyszedł na prostą, dzięki rodzinie i przyjaciołom.

Jego książki doskonale się sprzedają i rozeszły się nakładzie ponad 350 milionów kopii. Na podstawie jego powieści powstało mnóstwo adaptacji filmowych, takich jak: „Lśnienie”, „Misery”, „Carrie”, „Zielona mila”, „Miasteczko Salem” i wiele, wiele innych.

Stephen King w roku 1981 stał się najbogatszym pisarzem świata. Wciągu 35 lat kariery zarobił ponad 2 miliardy dolarów.

Author | victoria Comments | Możliwość komentowania Mistrz grozy została wyłączona Date | czerwiec 15, 2018

categories & tags

lovebond-lite