Czy ktoś jeszcze czyta poezję?

Czy ktoś jeszcze czyta poezję? Image

Czy ktoś jeszcze czyta poezję?

Sztuka towarzyszy ludziom od zawsze. Jest sposobem na wyrażanie siebie, na rozrywkę, dla niektórych nawet sposobem na utrzymanie się. Jednak wraz z rozwojem technologii, sposobów na spędzanie wolnego czasu pojawia się coraz więcej i wydaje się, że coraz mniej osób chodzi do teatru lub czyta książki związane ze sztuką. Ciężko sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz widzieliśmy kogoś z tomikiem poezji w ręku.

Czy ktoś jeszcze czyta książki?

Wbrew powszechnemu przekonaniu, ludzie nadal czytają książki i to w całkiem sporej ilości. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się powieści fantastyczne czy też kryminalne. Ludzie chętnie czytają też rozmaite poradniki, w których można znaleźć porady na wszelkie tematy. Począwszy od wystroju wnętrz, na poradach – jak wybrać odpowiednie obuwie, kończąc. Dużo rzadziej spotyka się kogoś, kto czyta poezję, tak zwaną literaturę piękną. A szkoda, bo w bibliotekach i księgarniach, można znaleźć wiele pozycji, które zdecydowanie są warte uwagi.

Dlaczego książki są dziś mniej popularne niż kiedyś?

Powodem spadku zainteresowania książkami, może być fakt, że od pewnego czasu pojawiło się dużo innych form spędzania wolnego czasu oraz obcowania ze sztuką. Teraz każdy, w domowym zaciszu, może puścić sobie dobry film czy też ulubiony serial. Często takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż czytanie książki. Nie można również ujmować kinematografii. Dobry film, nie jest w niczym gorszy od książki. Różnią się one tylko formą przekazu, jednak założenie jest podobne – umożliwić odbiorcy przeniesienie się do świata wykreowanego przez autora dzieła.

Duży udział w branży rozrywkowej mają również gry komputerowe. Co prawda tutaj już nie mamy do czynienia ze sztuką – chociaż dla pewnych osób to również może być forma nowoczesnej sztuki, ale gry również przyczyniają się do spadku zainteresowania książkami. Młodzież zdecydowanie woli spędzić czas przy ulubionej grze, zamiast czytania książki. Jednak czy to źle? Nie sposób chyba się nie zgodzić, że dobra gra, zapewnia o wiele więcej wrażeń, niż książka. Oczywiście wszystko zależy od gustu, ale nie można się młodszemu pokoleniu dziwić, że korzysta ono z dóbr technologicznych XXI wieku.

Gdzie tanio kupować książki?

Jeśli jednak należymy do tego wąskiego grona, które nadal obstaje przy książkach i chcemy tanio zakupić nowe tytuły do naszej domowej biblioteczki to warto skorzystać z oferty internetowych księgarni.

W porównywarkach cen możemy odszukać najkorzystniejszą ofertę na daną książkę i wybrać księgarnie, która oferuje ją najtaniej. Często też organizowane są rozmaite promocje, na książki danego wydawnictwa lub autora, warto więc śledzić na bieżąco rynek.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup używanych książek, chociażby na Allegro. Są one zwykle, o wiele tańsze, niż w przypadku nowych egzemplarzy. Nie można jednak oczekiwać idealnego stanu.

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy, a lubimy czytać, to zawsze można też wybrać się do biblioteki miejskiej. Zwykle oferta książek jest bogata i większość pozycji bez problemu odnajdziemy w takiej bibliotece.

Author | victoria Comments | Możliwość komentowania Czy ktoś jeszcze czyta poezję? została wyłączona Date | wrzesień 11, 2018

categories & tags

lovebond-lite