Książkowe bestsellery

Książkowe bestsellery Image

Książkowe bestsellery

W poniższym artykule dowiemy się, co obecnie lub jeszcze nie tak dawno, zostało uznane za książkowy bestseller.

Bestseller to z języka angielskiego najlepiej sprzedająca się książka, gra lub film. To dzieło, które klienci wybierają najczęściej dla siebie lub na prezent dla kogoś.

E L James, trylogia „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

O tej książce mówił cały świat. Mnóstwo kobiet zakochało się (niestety bez wzajemności) we wpływowym mężczyźnie imieniem Christian. Pan Grey zaś zakochał się w Anastazji, który przez całkowity przypadek jedzie przeprowadzić z nim wywiad. Anastazja, naiwna dziewczyna, co chwila przygryzająca wargę i rumieniąca się, nie wiem, że Christian skrywa mroczne sekrety. Autorka E L James popełniła trzy części o przygodach (erotycznych) młodego, acz bogatego, Christiana oraz młodej, acz naiwnej, Anastazji. Tania podnieta dla mas, niestety. Banał za banałem. Niekonsekwencje przez całą książkę i patologiczna sytuacja Pana Greya. Jeśli komuś nie uda się przebrnąć przez powieść, to może chociaż dotrwa do końca filmu na DVD.

J.K.Rowling, seria „Harry Potter”

Książka o osieroconym chłopcu, który w wieku 11 lat dowiaduje się, że jest czarodziejem sprzedała się jak świeże bułeczki. Na jej podstawie zrobiono 8 filmów i zarobiono grube miliony. Harry to chłopiec, który po otrzymaniu listu z Hogwartu (kto z nas nie czekał na taki list?) idzie szkolić się na czarodzieja do specjalnej szkoły. Poznaje tam swoich najlepszych przyjaciół: Hermionę Granger oraz Ronalda Weasley’a. Pod koniec każdego roku szkolnego musi stoczyć walkę z niebezpiecznym i mrocznym Voldemortem. Wspaniała pozycja na długie jesienne i zimowe wieczory. Idealna dla osób w każdym wieku.

J.R.R. Tolkien, trylogia „Władca Pierścieni”

Po wejściu do kin filmu Petera Jacksona o tym samym tytule, ludzie na nowo odkryli twórczość Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Wznowiono wydania wszystkich jego książek. Opowieść stanowi kontynuację przygód Bilbo Bagginsa z powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Tym razem Frodo, który jest dla Bilba jak syn, wyrusza w niebezpieczną i pełną przygód podróż na sam koniec Śródziemia (świat stworzony przez Tolkiena, w którym toczy się akcja książki), żeby zniszczyć pierścień, który 50 lat wcześniej Bilbo przywiózł z wyprawy z krasnoludami i czarodziejem Gandalfem. Hobbit Frodo Baggins wraz z ośmioma innymi odważnymi postaciami: hobbitami Samem, Merrym, Pippinem, krasnoludem Gimlim, elfem Legolasem, czarodziejem Gandalfem i ludźmi Aragornem i Boromirem wyrusza w nieznane, żeby uratować świat. Tworzą oni Drużynę Pierścienia. Bardzo polecam tę pozycję. Faktem jest, że trzy tomy to dużo słów i ciężka przeprawa, jednak Tolkien zachwyca językiem, pomysłem, postaciami i fabułą. Tolkien czaruje światem hobbitów, elfów, krasnoludów i ludzi.

Author | victoria Comments | Możliwość komentowania Książkowe bestsellery została wyłączona Date | grudzień 23, 2018

categories & tags

lovebond-lite